O nás

Kdo jsme

Dětská skupina V trávě funguje jako jedna velká rodina. Je určená pro děti od 2 let. Celkový počet dětí je maximálně 10, čímž je zajištěný individuální přístup. Zaměstnáváme vysokoškolsky kvalifikovaný personál, který péči o děti bere jako své poslání. Základním principem školky je radostné prožívání předškolního věku, plného objevování, přirozeného pohybu a kamarádství. Na základě vzájemného respektu a důvěry budujeme bezpečné a harmonické prostředí. Podporujeme u dětí tvořivost, fantazii a volnou hru. Využíváme alternativní prvky, např. Montessori, Dalton, výchova „Nevýchovou“, apod. Více o našem školním vzdělávacím programu si můžete přečíst v naší v školce.

Profily

Mgr. Kateřina Brabencová

Zakladatelka a „Káča“

Jsem maminka osmnáctiletého Jakuba, desítileté Aničky a čtyřletého Jáchyma. Absolvovala jsem magisterský obor Pedagogika předškolního věku na PedF UK a Pedagogika prvního stupně ZŠ Jihočeské university a Školský management UK v Praze. Mám mnohaleté zkušenosti jako učitelka a řediteka v mateřských školách i jako organizátorka různých akcí pro děti. Mezi moje záliby patří jízda na dračích a jiných lodích a další sportovní aktivity, ale také hudba a příroda.

Mgr. Hana Šurkovská

Fyzioterapeutka a „Hanka“

Jsem nadšená maminka dvou kluků, Mikuláše (5 let) a Jindřicha (3 roky), s nevyčerpatelnou energií a stálým úsměvem na rtech :-) Vystudovala jsem magisterský obor Fyzioterapie na UK v Praze a do mateřské dovolené jsem pracovala na rehabilitační klinice. Nyní se částečně vracím k praxi fyzioterapeutky zde v Mníšku pod Brdy v Zeleném krámku. Byla jsem lektorkou dětských pohybových kroužků ve školkách, kde jsem ráda využívala fyzioterapeutické metody a jógová cvičení. Jsem příznivcem barefoot (ne)obouvání. Od útlého dětství jsem závodně krasobruslila. Nyní se věnuji trénování a fyzioterapii krasobruslařů. Aktivně se podílím na organizaci dětských táborů a jiných aktivit s dětmi. 

Ing. Tereza Kovandová

Na ČZU v Praze jsem vystudovala magisterský obor "Obchod a podnikání s technikou" a před mateřskou jsem pracovala jako účetní v externí účetní firmě. Jsem maminkou dvou dětí - synka Vašíka (5) a dcerky Gábinky (3). Děti daly mému životu jiný směr. Práce s nimi mne velice baví a nabíjí, a i když nemám pedagogické vzdělání, nadšeně jsem se se synkem vrhla na lektorování programu TrdloHrátky a miniškoliček v mateřském centru Oáza, kde se stále aktivně zapojuji jako koordinátorka a účetní. Před nástupem do Travičky, jsem rok pracovala jako pečovatelka v jiné dětské skupině. Ve volných chvílích ráda čtu a pravidelně chodím hrát badminton.

Karolína Toboříková

Jsem maminkou tříletého Adámka. Od malička velice ráda cestuji a tak jsem se hned po ukončení gymnázia přestěhovala do Anglie. Tam jsem mimo jiné pracovala i ve společnosti Spectrum, kde jsem se starala o lidi s autismem. Poté co jsem otěhotněla jsem se vrátila zpět do Čech. Během mateřské a rodičovské dovolené jsem se intenzivně začala zajímat o výchovu dětí, přečetla jsem knihy jako Respektovat a být respektován, AHA rodičovství, Výchova bez poražených a další. Absolvovala jsem i kurz Výchova bez poražených a dvoudenní kurz pro Osvícené rodiče. Jsem také členkou kurzu Nevýchova. Dále mám v plánu si udělat kurz chůvy, jelikož práce s dětmi mě velice baví. Ve volném čase cvičím jógu, ráda čtu a jezdím na výlety.

Tereza Zbrožková

Jsem maminkou dvouletého Bartoloměje. Na mateřské dovolené trávím většinu času na zahradě nebo v lese se synem. Od dětství ráda cestuji a mám ráda pohyb obecně. V mládí reprezentantka ČR v ženském lacrosse. Také jsem trénovala skupinku mladších školních žáků intercrossu. Při studiu jsem se sportem zvolnila a hrála improvizované divadlo, věnovala se africkému tanci a fireshow. Volný čas jsem trávila na cestách v zahraničí nebo v dobrovolnických organizacích. Práce v neziskovém sektoru mě přivedla ke studiu Sociální a pastorační práce na UK v Praze. Profesně jsem působila jako průvodkyně v lesních školkách, koordinátorka komunitního centra, nebo jako produkční a moderátorka uměleckého ateliéru. Od období těhotenství až po současnost se příležitostně věnuji tvorbě autorských divadelních představení, dramatické výchově obecně. Nově začínám pod záštitou MC Oáza v roli lektorky Trdlohrátek Lenky Cackové Přes poměrně pestré pole mé působnosti jsem okolím považována spíše za mírný povahový typ a za sebe mohu říct, že práce v dětském kolektivu mě baví doposud ze všeho nejvíce.

Projekt podpořený dotací EU

Evropský sociální fond

Operační program Zaměstnanost

Název projektu: Dětská skupina - Mníšek

Registrační číslo projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_132/0006893

Doba realizace projektu: 1.5.2017 – 31.12.2019

Spolek V trávě se zapojil do výzvy č. 03_16_132 s názvem Podpora vzniku a provozu dětských skupin pro podniky a veřejnost mimo hl. m. Prahu.

Hlavním cílem projektu je vybudování a provoz zařízení péče o děti předškolního věku – Dětské skupiny.

Zřízením a provozem Dětské skupiny v Mníšku pod Brdy vznikne finančně dostupná příležitost rodičům podporující sladění rodinného a pracovního života, zlepšující pracovní podmínky žen s dětmi, odstraňující bariéry rovného přístupu k zaměstnání a uspokojující a zabezpečující poptávku po dodatečných kapacitách v zařízeních péče o děti.

Dotace je poskytnuta na vytvoření místa v zařízení péče o děti a provoz zařízení péče o děti s kapacitou 10 míst.

Projekt je financován Evropskou unií, Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

 

 

 

Read more